top of page

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız ?


10 Madde İle Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız? Aldatılma İşaretleri Nelerdir?


Eğer ki zaten bu soruyu soruyorsanız, bir sadakatsizliğin kurbanı olduğunuzdan veya en azından ilişkinizde bir şeylerin ters gittiğinden şüpheleniyorsunuzdur.

Aldatmanın işaretleri her ilişkide elbette ki farklı olur, ancak dikkat edebileceğiniz bazı ortak işaretler de vardır.

Belki de okurken şüphelerinizi bertaraf ederken, biraz da gülümsersiniz...


Yazıma başlamadan önce bu konuyla ilgili bir video yayınlamıştım ve linkini paylaşmak istedim ama yazının içeriğinden farklı olduğunu belirtmek isterim.Yazıda aldatma belirtilerinden bahsetttim.Videoda ise aldatıldığına emin olanların psikolojisine iyi gelebilecek ve morallerini yükseltebilecek konular mevcut.Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız ?


1- Şüphelinin Görünümü İyi Yönde Değişti Mi Ve Görünümüne Verdiği Önem Arttı Mı?

Evde yerinden kalkmayan, bitki gibi oturduğu yerde kök salan ve tuvalete bile gitmeye üşenen adam spora mı başladı?Sabah akşam hatırlatılmazsa dişini fırçalamayı bile unutan, aynı çorabı bir hafta boyunca giymeyi adet edinen, kirli sepetinde beyaz gömlek bulunca sevinen, deodorant kullanmaya bile tenezzül etmeyen adam, aniden özel yapım parfümlere para harcamaya mı başladı?


2- Şüphelinin Telefon Kullanma Alışkanlıklarında Bir Değişim Oldu Mu?

Telefonunu ve bilgisayarını eskisinden daha sık kullanma ve sanki hayatı da buna bağlıymış gibi

onları koruma eğiliminde mi? Peki aniden şifre kullanmaya mı başladı?

ya da sizin bildiğiniz şifreyi size söylemeden değiştirdi mi?

Aniden metinleri silmeye ve tarayıcı geçmişini günlük olarak temizlemeye ve telefonunu elinden asla bırakmayıp duş alırken yanında banyoya bile götürmeye ve telefonuna artık bir uzvu gibi mi davranmaya mı başladı? O telefonun kendisinden ameliyatla mı ayrılacağını düşünmeye başladınız? Size sürpriz bir doğumgünü planlamıyorsa bu işaretler iyiye alamet değildir.


3- Artık Şüpheliye Eskisi Kadar Rahat Ulaşamıyor Musunuz?

Kör olasıca, aramalarınızı cevaplama ve mesajlarınıza cevap vermede eskisi kadar çabuk değil mi? Şüpheli geç saatlere kadar çalışırken veya bir iş gezisinde ulaşılamıyorsa ve ölü taklidi yapıyorsa, bu kötüye işarettir. Ona "keşke gerçekten ölseydim" dedirtmek ise sizin becerinize tabidir.


4- Şüphelinin Yatak Odasındaki Davranışları Değişti Mi?

Yatak odasında size olan ilginin azaldığını mı düşünüyorsunuz? Size arkasını dönüp uyuyor mu?

Bu ne kadar şüpheli olsa da faaliyetlerdeki artış ve değişik eğilimler de şüphelidir. "Bunları kimden öğreniyor acaba" diyorsanız ve sizden öğrenmiyorsa durum vahimdir.


5- Şüpheli size ve ilişkinize karşı düşmanca mı davranıyor?

Size, sizinle evlendiklerinde göründüğünüz gibi görünmediğinizi veya yatak odasında yeterince maceracı olmadığınızı veya sizin için yaptıkları tüm o "harika" şeyleri takdir etmediğinizi söylüyorlarsa, sakın suçu kendinizde aramayın. Bence bir an önce avukatınızı arayın.


6- Şüphelinin Sürekli Programları Mı Değişiyor? Ya Da Birlikte Yaptığınız Programlara Bir Türlü Uyamıyor Mu?

Asla geç saatlere kadar çalışmayan şüpheli, aniden geç saatlere kadar çalışmaya ihtiyaç duyduğunda ve bu gittikçe daha sık olmaya başladığında, yalan söylüyor olabilir. Eşiniz daha önce bir iş gezisine gitmemişse ve aniden iş için seyahat etmeye başladıysa bu, aldatmanın işareti olabilir.

Patlayan lastikler, şarjı biten telefonlar, trafik sıkışıklığı, spor salonunda fazladan zaman geçirmeler, geç kalmak ya da tamamen gelmemek için sadakatsizliğin habercisi olan mazeretlerdir.


7- Çevrenizeki Arkadaşlarınızın Hareketleri Size Karşı Değişti mi?

İhanete uğramış kişi neredeyse her zaman öğrenen son kişidir.. Aldatanın arkadaşları sadakatsizliği genellikle en baştan bilirler ve kendi arkadaşlarınız bile sizden çok önce öğrenirler. Bu bilgi tipik olarak bu bireylerin çevrenizde rahatsız hissetmesine neden olur. Kör olasıcanın arkadaşları sizden kaçınmaya veya size aşırı iyi davranmaya çalışabilir. Bu işaretlere dikkat edin.


8- Açıklanamayan Harcamalara Şahit Oluyor Musunuz?

Şüphelinin kredi kartlarında tuhaf masraflar varsa veya banka hesaplarında, emeklilik hesaplarında, yatırım hesaplarında bakiye azalırsa ve buzdolabınızda son zamanlarda havyar bulunmuyorsa, bu olası bir aldatma işaretidir.

Şüpheliye, bu masrafları sorarsanız ve cevapları inandırıcı gelmezse, zaten muhtemelen inanmamalısınız. Size soru sorduğunuzda far görmüş tavşan gibi bakıyorsa acımayın.

Tenhada kıstırın.


9- Duygusal Yakınlık Azaldı Mı?

Hiçbir ilişki, ilerleyen zamanlarda ilk birkaç ayda olduğu kadar yoğun değildir. Bununla birlikte, sırlarımızla, arzularımızla ve hayatımızın diğer önemli yönleriyle birbirimize güvenmeyi öğrenerek zaman içinde partnerimize bağlanma eğilimindeyizdir. Bu süreç, duygusal yakınlık oluşturur. Ve duygusal yakınlık, deyim yerindeyse, çiçek açtıktan çok sonra da bizi sevdiğimiz kişiye bağlı tutan şeydir.

Dolayısıyla, partneriniz aniden duygusal olarak farklı, yabancı ve uzak görünüyorsa ve sizin de duygusal olarak savunmasız ve samimi olmanızı istemiyorsa, bu odak noktalarının değiştiğine dair güçlü bir göstergedir.


10- Yüzleşmekten Kaçınıyor Mu?

Şüpheniz hakkında soru sorduğunuzda, partneriniz kaçıyorsa ve ortada bir aldatma varsa, dünyada yapmak istedikleri en son şey sizinle bunun hakkında konuşmak olduğu içindir. Bir soru ile karşılaştığında, sizi başka bir konuya yönlendirmek için mümkün olan her şeyi yapacak ya da düşündüğünüz ve hissettiğiniz şey için suçu size atmanın bir yolunu bulacaktır.


ASLINDA EN BÜYÜK İPUCU ŞUDUR:

İÇGÜDÜLERINIZ SİZE HAYAT ARKADAŞINIZIN SİZİ ALDATTIĞINI SÖYLÜYORSA, MUHTEMELEN HAKLISINIZDIR."

LÜTFEN DİKKAT

Partneriniz bu 10 işaretin hepsini gösterebilir ve yine de sizi aldatmıyor olabilir. Ancak bunlar, hayatlarında ve/veya ilişkinizde bir şeylerin ters gittiğinin göstergesidir.

Belki aldatma olmayabilir, ancak kesinlikle ilişkiniz hakkında konuşmanın zamanı gelmiştir.

Bu işaretler, ilişkiye güveninizi yeniden sağlamak, işleri düzeltmek ve duygusal ve cinsel yakınlığı yeniden kurmak için birer fırsattır. Sadece yüzleşmekten ve gerçeklerden kaçan siz olmayın. Korkularınızla da asla baş başa kalmayın.


Nilgün BODUR

 

NİLGÜN BODUR İLETİŞİM LİNKLERİ


NİLGÜN BODUR SOSYAL MEDYA KANALLARI


NİLGÜN BODUR KİTAPLARI ONLINE SATIŞ LİNKLERİ


Comentários


bottom of page