nilgün bodur kitap akıllandım artık şimdi daha deliyim

NİLGÜN BODUR KİTAPLARI

Akıllandım Artık Şimdi Daha Deliyim - Nilgün Bodur

“Kendi kendine konuşana deli derlermiş. Olsun... Başkalarıyla konuşup anlaşılamamak ya da yanlış anlaşılmak yerine, kendimle konuşmayı yeğlerim ben. Başkasının benim için ne düşündüğünü düşünürken delirmekten iyidir; kendi kendime konuşurken delirmek. Madem delireceğim, şanıyla deliririm…”
’Nilgün Bodur’’

İnsanın kendiyle olan mücadelesinden hangi taraf galip çıkar ki?
Her ikisi de aynı güçteler sonuçta...Belki de dalaşmak değil, kendinle uzlaşmaktır mesele.
Amaç yenmek de değil, yenilgiyi kabullenmek de...Güzel olan insanın kendi yüzüne insanca bakabilmesi...
Kaç kişinin cesareti var filtresiz aynalara bakıp kalbinin tavan arasını temizlemeye? Benim yok! Tozlu haliyle kabulümdür.

Anladım ki delilik bile aklı olanın akıllıca kullanabileceği bir lütuf. Bu kitabı yazanın aynası filtresiz...
Peki, o tavan arasından neler çıktı dersiniz?Bir dolu delilik...

Üstelik zekâya hizmet eden, yaratıcı, hırçın ama sevimli bir delilik...

Demek bu yüzden akıl bile bazen sakil kalabiliyor hayat karşısında.
Nilgün Bodur bu kez alışılmadık bir yoldan yürüyor kendine. Üstelik bunu insanlık adına yapıyor.

Düpedüz kendiyle dalaşıyor. Hem de en acımasız haliyle, bütün ölümcül silahlarıyla gidiyor kendinin üzerine. Kimse ona bundan daha zalimce yaklaşamamıştı şimdiye kadar.
Hangi taraf galip geliyor söylemeyeceğim.Bunun hiçbir önemi yok çünkü...
Beni bu kitapla ilgili hâlâ asıl düşündüren şey, insanın kendine karşı hem haklı hem de haksız çıkması...
İşte tam da bu noktada kim olduğuyla yüzleşiyor insan. Anlıyor ki bütün savaşları zafersiz. Kimse galip gelemiyor kendine. Ama uzlaşmayı seçerse muhakkak bir şansı oluyor hayatta...
Yani bu kitap mücadele etmeyi göze alanlar için değil, içsesini duymaya cesaret gösterenler ve kendine doğru yolculuğa çıkmaya hazır olanlar için yazılmış... ”


Özlem Esmergül /Yazar, Editör

 

Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan - Nilgün Bodur

"Acaba çok yanlış yaptığım için mi yalnız kaldım, yoksa yalnız kaldığım için mi yanlış yaptım?

Yanlış olan, başkasını sevmek değildir. Bir başkasını sevmek dünyanın en güzel, en tamamlayıcı hissidir.

Yanlış olan, yanlış olanı sevmektir.

Sevilenin yanlış olduğunu da, sevmeden kimse bilemeyecektir...

Sevilenin kendisi bile...

Her nerede iyi bir kalp ve doğru bir niyetle, umutla ve hayalle adım atıyorsanız ve sonunda acı çekiyorsanız, anlayın ki yanlış değil, sadece yalnızsınız."

Nilgün Bodur’un üçüncü kitabı Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan kendi hayatından izlerle dolu. Okuması eğlenceli ve duygulu bir anlatı... Bu kitabı farklı kılan bir diğer özellik ise kendi yaşanmışlıklarına dürüstçe, cesaretle ve samimiyetle neşter vurabiliyor olması. En kıymetli yanıysa kimseyi yarı yolda bırakmaması. Okuruna karşı son derece şefkatli bir yazar duruyor önümüzde. Yaralarımıza karşı hiç de zalim değil. İyileşebilmenin her türlü çaresini bonkörce veriyor satırlarında. İnanıyorum ki herkese iyi gelecek bu kitap... Şifa olmak için değil, şifa bulmak için yazılmış çünkü...

nilgün bodur kitap yanlışlıktan değil yalnızlıktan
 
nilgün bodur kitap sen gittin ya ben çok güzelleştim

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim - Nilgün Bodur

Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir. En büyük intikam, bizsizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görememesidir...

Bir sene kadar önce eşyalarımı toplayıp sessiz sedasız giderken biliyordum terk ettiğimin terk edenim olduğunu. Gürültü çıkarmadığım, ağlamadığım, kapıları çarpmadığım, eşyaları kırmadığım için hissediyordum bu gidişin dönüşü olmadığını.

 

Bazı gitmeler, beceriksizce teşebbüs edilmiş intihar gibidir.

Not bırakırsın, anlatırsın, ağlarsın...

Geride kalanları acıtmaya çalışırsın.

Hâlâ bir umudun olduğunu gösterir bu haber veriş, kendini özetleyiş. İşte böyle ölemezsin. Bağın varsa gidemezsin.

 

Ben not bırakmadım giderken, çıt çıkarmadım.

Çıkaracağım tüm seslerin duyulmayacağını anladım.

Gitmedim aslında, kabullendim ve vazgeçtim.

 

Kapıyı kaparken, kolundan tutanın olmadığında eyleminin adının terk etmek olmadığını anladım.

Terk eden, terk edilmiştir.

Ardında bırakacağı gürültü sadece başarısız bir intihar girişimidir.

Yani gitmek bana ait bir eylem gibi görünürken, anladım ki giden sendin.

Bir sene sonra geriye bakıyorum da, sen gittin ya ben çok güzelleştim...

 
nilgün bodur kitap sıradaki teşekkürüm bana yanlış yapanlara

Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara
- Nilgün Bodur

Artemis Yayınları etiketiyle Ağustos 2017'de raflardaki yerini alan Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara; Nilgün Bodur'un ilk kitabı olarak karşımıza çıkıyor.

226 sayfadan oluşan kitabın editörlüğünü ise ünlü yazar İclal Aydın üstleniyor.

Aydın, kitabın içeriğini ve yazarı "Dost bildiklerini post edip çıkarmış..." cümlesiyle anlatıyor. Kitap, sosyal medyada oldukça ilgi gören post yazılarından oluştuğundan, büyük bir okur kitlesini de peşinden sürüklüyor.

Instagram'dan Raflara Uzanan Yolculuk 

Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara isimli kitapta; Nilgün Bodur'un fotoğraf paylaşım ağı Instagram'da yazdıkları, farklı başlıklar altında bir araya getiriliyor. Böylece aslında ortaya birbirinden bağımsız birçok deneme çıkıyor.

 

Bir kadının takipçileriyle konuşması, onlara seslenmesi gibi detaylar içeren kitap, okur-yazar arasındaki duvarı bu sayede kaldırıyor.  Kısa denemelerden oluşan kitapta yazar, dostluk, iş, adalet, aşk, nefret, ayrılık, kıskançlık, evlilik ve benzeri birçok konuyu ele alarak herkesin yaşadığı sorunları daha mizahi bir üslupla ele alıyor.

 

Hayatta yaşanan her olaya azimli, inançlı, güven dolu ve şakacı bir gözlükle yaklaşan yazar, bir anlamda okuruna yol gösteriyor. Okurunu değerli kılmayı kendine âdeta bir görev biliyor ve kişiye dünyadaki en değerli varlığın kendisi olduğu gerçeğini sürekli hatırlatıyor.
 

 

Ayrıca yazılar arasında fark ettirmeden maske-yemek tarifleri vermeyi de ihmal etmiyor. Denemelerin arasına siyah-beyaz renklerle basılan ve deneme içeriğini anlatan çizimler ise kitabın sayfalarını hareketlendiriyor. 

Sosyal Medyayı Edebiyatla Birleştiren Yeni Bir Akımın Öncüsü; Nilgün Bodur

Nilgün Bodur, özel şirkette bir çalışırken sosyal medyada paylaştığı fotoğrafların altına yazdığı yazılarla kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaştı. Sosyal medyada fotoğraflarının altına yazdıklarını kitaplaştıran yazar, ikinci kitabı "Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim" kitabıyla uzun süredir çok satanlar listesinde yer alıyor. Yazar, şimdi edebiyat serüvenine sosyal medyadaki yazıları ve çektiği videolarla devam ediyor. 


Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara - Nilgün Bodur
 

“Hayatı boyunca hep çalışmış, olup biteni ve sevdiklerini anlamaya çalışmış, kırılmış, canı o kadar yanmış ki, belki zaman zaman bu yüzden kırmış, hep savaşmış, anlaşılamamaktan yorulmuş ama hep yeniden başlamış, başına gelen hayat dediğimiz şahane hadisenin fırtınalı günlerinden sonra dost bildiklerini post edip çıkarmış, olmadık malzemeden olmadık güzellikler oluşturmayı başarmış becerikli kadınlar...

Size yapılan yanlışları bir bir ardınızda bırakırken, Nilgün satırlarıyla yol arkadaşınız olacak.

 

Okurken gülümseyecek, gülümserken kim bilir neler hatırlayacaksınız.” –İCLAL AYDIN

 

Her güne gülümseyerek başlamak için bir sebep bulmak, canınızı sıkanları umursamamanız gerektiğini hatırlamak, standart kusursuz hayatlar yerine kendi hayalinizi yaşamanın o kadar da zor olmadığını fark etmek, kendi değerinize, sağlığınıza, huzurunuza sahip çıkmak, herkese yetmek, her işe yetişmek her zaman kolay değil belki.

Ancak bir yol arkadaşı elinizden tutarsa başka...

 

Hayatı boyunca biraz daha fazla kahkahanın peşinde koşan, anılar biriktiren, hayaller kuran, yorulup tökezledikçe yeniden ayağa kalkmaktan usanmayan, geleceği hep umutla bekleyen, gözyaşına da, hatalarına da sahip çıkan, neşesinden kolay kolay vazgeçmeyen bir kadının hikâyesi bu. Herkese tanıdık gelecek.

 

“Dürüst, duygusal, anaç ve hafif toplu olmanın işe yaramadığını düşündüğüm bu dünyada, bana aksini ispatlayan her bir kişiye, her bir tecrübeye teşekkürler.” diyen Nilgün Bodur küllerinden yeniden doğan ve bu doğumu yüzbinlerin gözü ve kalbi önünde gerçekleştiren bir karakter. İnstagram'daki haklı şöhretini umutlarını ve çocukluk hayallerini 40ından sonra gerçekleştirebilmiş olmasına borçlu. Ayrılıklar, yalnızlık, parasızlık gibi yıkıcı ve dağıtıcı gerçeklerle savaşını içindeki umut eden kadından hiç vazgeçmeyerek kazanan bir ilham perisi. Bir mucit Nilgün Bodur. 40'ından sonra kendine yeni bir hayat icat etti, sonra da o hayatı inşa etti. Hepimizin gözü önünde. O inandı ve hayat ona sundu.Olumsuzlukları hayatında olumluya çevirdi. Yemeklere dert anlatıp insanlarla paylaştı, yemek yapmak hobisiydi mesleği oldu. O, umudu hiç bitmeyen bir kadın.Hayatta sadece huzur için yaşıyor.Nilgün Bodur yepyeni bir hayat için kendini motive etmeye çalışırken bir baktı yüzbinleri motive ediyor. O, artık yüzbinlerce kadının yaşama sevinci.

 
facebook-domain-verification=cr1jatye9p6rqtr00or7igequrndrz
Nilgun Bodur