NİLGÜN BODUR KİMDİR
NİLGÜN BODUR'UN HAYATI

Avusturya Kız Lisesi ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitiren Nilgün Bodur Marka Stratejileri ve Pazarlama konusunda 18 yıllık bir kariyere sahip. Başta Burberry, Lacoste, Swatch, Calvin Klein gibi dünya markaları olmak üzere Desa ve Damat gibi yerli markalarda da Kurumsal İletişim Direktörü olarak çalıştı ve 360 derece Pazarlama konusunda bu perakende devlerine hizmet verdi. Kariyerini sürdürürken kişisel sosyal medya hesabında hobi olarak ilgilendiği doğal ve sağlıklı yemek tarifleri ve cilt maskelerini ve hayatından kesitleri paylaşan Nilgün Bodur  sağlık ve gıda sektöründen markaların sponsorluğunda bir sene içerisinde iki yemek kitabı çıkardı 

 

Bu süreçte sosyal medya paylaşımlarının altına yazdığı metinler herkesin dikkatini çekmeye başladı ve tariflerinden ziyade esprili ve samimi kalemi ve dünya görüşüyle özellikle kadınların sevgisini kazandı. 2017 yılında bir yayınevinden aldığı teklifle ilk kitabını çıkardı.

"Sıradaki Teşekkürüm Bana Yalnış Yapanlara", "Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim" , “Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan” , “Akıllandım Artık Şimdi Daha Deliyim” adlı 4 kitabı bulunan Nilgün Bodur, 4 kitabıyla da çok satanlar listesinin zirvesine çıkarak çocukluk hayalini bir bakıma sosyal medya sayesinde gerçekleştirdi.

Felsefe ve Psikoloji  ve Sosyolojiye olan ilgisi sebebiyle 2. lisans eğitimini yapmak istedi ve Sosyoloji bölümünü seçti. Sosyal medyada ve genellikle de YouTube kanalında yaptığı samimi konuşmalarla en çok kendisine ve aynı zamanda bir çok kişiye ayna tutan Nilgün Bodur toplum psikolojisinin ilmini alarak  yani kendi deyimiyle "Konuşmaya Hak Kazanarak" bundan sonra, sosyal medyada var olan varlığını toplumsal farkındalığı arttırmak üzerine çalışmak ve üreteni eleştiren değil, üreten, özgüvenli, değişime ve gelişime açık, toplumumuzun bizleri "koyunlaştıran", ezberlenen, doğruluğu sınanmadan doğru bilinen yanlış bilinçaltı kodlarını değiştirmek için canla başla mücadele vermek amacıyla kullanmak istiyor.

 

Özgüveni yok edilmiş bireylerin, başkalarının öz güvenini yok etmek amaçlı dürtülerini üreten, düşünen, öğreten ve öğrenen bireylere dönüşmesiyle bir çok psikolojik ve psikosomatik rahatsızlığın önüne geçebileceğine inanıyor.

 
facebook-domain-verification=cr1jatye9p6rqtr00or7igequrndrz
Nilgun Bodur